Дошкільний навчальний заклад №8
«Казка на новий лад»
Театралізована діяльність
середній дошкільний вік
Вихователь:
Чернова
Н.С..
Мета: розвивати творче мислення, уяву, фантазію; виховувати
почуття відповідальності за іншого, вміння підтримувати і співчувати; розвивати
виразність міміки і жестів; сприяти згуртованості дітей; учити малюків
передавати свій емоційний стан, виховувати впевненість у своїх силах.
Обладнання: настільний театр «Колобок», глина, гуаш, піпетка,
соломинки, картина «Побажань», аркуші білого паперу.
Хід
заняття
Діти заходять в «Кімнату казки»
Вихователь. Я бачила: по вулиці
Тут казочка ходила.
Чи сумно стало в книжці їй,
Чи просто загубилась.
І ось вона прийшла до нас
Сьогодні на світаночку.
Давайте разом зазирнемо
Швиденько в тую казочку.
Вихователь.Сьогодні діти, ми завітаємо у казку «Колобок». Це давно
знайома вам казочка, але на новий лад. І може так статися, що вона закінчиться
добре, якщо ви будете уважними, кмітливими й гарними товаришами.
Психогімнастика
Дуже люблять працювати
Наші пальчики – брати.
Стали тісто готувати,
Щоби колобка спекти.
А цей пальчик – дрова рубав,
А цей пальчик – піч топив,
Оцей пальчик – воду носив,
А цей пальчик – муку сіяв,
А ось цей - тісто місив.
Тоді всі разом працювали,
Колобочків накатали.
Отож починаємо.
Вихователь.Я пропоную вам, самим зліпити головного героя – Колобка.
Ліплення
з глини Колобка.
Вихователь.Колобок – колобок,
Ти румяний наш дружок!
І красивий, і хороший,
І на сонце дуже схожий.
Вихователь.Набридло колобку сидіти на одному місці, і він вирішив
трохи помандрувати, щоб знайти собі друзів, а може й дізнатися щось цікаве. От
котиться він по стежині, а назустріч йому хто? Правильно Зайчик.
Зайчик. Колобок, колобок, я тебе з'їм.
Колобок. Не їж мене, зайчику, я тобі пісеньку заспіваю.
Зайчик. Та не хочу я слухати твою пісеньку, але якщо ти мені
допоможеш, відгадаєш загадки, то я не буду тебе їсти і вважатиму своїм другом.
Вихователь.Колобок замислився, що ж йому робити, він нічого не знає.
А й справді, Колобок ніде ще не навчався і йому потрібна, мабуть, наша
допомога. Допоможемо Колобку?
Зайчик читає загадки. Діти відгадують.
Зайчик.1. Дід і баба його били – били – били і не розбили.
Хто пробіг та й зачепив,
бабі шкоди наробив? (Мишка з казки «Курочка ряба»).
2. Бабуся онучку дуже кохала,
Шапочку червону їй подарувала.
Дівча ім’я забула сказати
Ну відгадали, як її звати? (Червона Шапочка).
3. Дід на славу працював:
І садив і поливав.
Виросла вона на диво,
Що і вирвать неможливо. (Ріпка).
Зайчик. Ой, Колобочку, які ж у тебе гарні помічники. Я дуже
задоволений, тепер ви мої найкращі друзі. До побачення, Колобочку! До зустрічі!
Вихователь.Зайчик побіг до школи, а Колобок покотився далі доріжкою,
коли це на зустріч йому…Хто?
Правильно, Вовк.
Вовк. Колобок, Колобок, я тебе з'їм.
Колобок. Не їж мене, вовчику, я тобі пісеньку заспіваю.
Вовк. Ні, не хочу я слухати твою пісеньку. От якщо ти мені
щось цікавеньке покажеш, то не їстиму тебе і вважатиму своїм другом.
Вихователь.Колобок замислився, не знає, що робити. Знову потрібна
наша допомога. Згодні? Покажемо вовчику, як ми вміємо розважатися.
Вправа
«Побажання»
(Вихователь допомагає дітям скласти побажання для вовчика. Діти дарують
«Картину побажань»)
Вовк. Дякую вам, діти, мені було дуже цікаво. Я не їстиму
Колобка, а буду з ним товаришувати. Усе, побіг я до школи. До зустрічі!
Вихователь.Покотився Колобок далі. Котиться, котиться, а назустріч
йому.
Правильно,
Ведмідь.
Ведмідь. Колобок, Колобок, я тебе з'їм.
Колобок. Не їж мене, ведмедику, я тобі пісеньку заспіваю.
Ведмідь. Навіщо мені слухати твою пісеньку? Якщо хочеш, щоб я
тебе не з'їв, здивуй мене чимось, тоді я із задоволенням буду з тобою дружити.
Вихователь.Діти, знову потрібна наша допомога.
Вправа
«Країна плям»
(Пропоную дітям намалювати плями, а потім, розглянувши їх, сказати, на що
вони схожі)
Ведмідь. Як цікаво! Я дійсно здивований. А яке задоволення
отримав! Дякую вам, діти! Швидше побіжу та покажу це диво своїм братикам –
ведмежаткам. А колобка не їстиму, а буду з ним товаришувати. Усе, побіг я. До
зустрічі!
Вихователь.Ведмідь побіг додому, а Колобок покотився далі. Котиться,
котиться, а назустріч йому… Які ж ви кмітливі! Так, Лисичка.
Лисичка. Колобок, Колобок, я тебе з'їм.
Колобок. Не їж мене, лисичко, я тобі пісеньку заспіваю.
Лисичка. Співати я й сама вмію, а от якщо розвеселиш мене, тоді
обіцяю, що не з'їм тебе, і буду твоєю подругою.
Вихователь.Колобок знову замислився, не доводилося йому ніколи
нікого веселити. Ось подивіться, як засумував. А ми ж із вами знаємо, як це
робити, то й допоможемо Колобку.
Вправа
«Уяви собі, що ти…»
- осінній листочок;
- хмаринка з якої падає дощик;
- зла людина;
- кіт на сонечку;
- хитра лисичка;
- задоволена дитина;
- дитина, у якої забрали цукерку;
- заєць, що побачив вовка;
- котик, на якого гавкає собака;
- татко після роботи;
- людина, яка підняла щось важке;
Вихователь.А ще лисичко ми даруємо тобі вірш.
Ми даруємо тобі ласкаво
Цілу низку добрих правил.
Всі ці правила прості
Допоможуть у житті.
1. Ліні ти не потурай,
Лише прокинешся вставай.
2. Квітоньку роса умила,
А тебе вода і мило.
3. Старших завжди поважай,
І малят не ображай.
4. «Ні» даремно не кажи,
Коли можеш поможи.
5. Щоб тебе любили люди,
Добрим, чесним будь усюди.
Лисичка. Ой, як же весело й цікаво! Я дуже задоволена і вдячна
вам, діти. Ну, що ж, я обіцяла не їсти Колобка, і свою обіцянку виконаю, буду з
ним товаришувати. До зустрічі!
Вихователь.Пішла лисичка далі, а Колобочку вже час повертатися додому,
він знайшов багато друзів. А скільки всього дізнався! І головне – зрозумів, що
треба обов’язково вчитися. Він дуже вдячний за допомогу.
Колобок. Дякую, діти! До зустрічі!
Вихователь.Відпочили? А подорож наша підійшла до кінця. Вам
сподобалося? Розкажіть коротенько про свої враження.
Дошкільний навчальний заклад №8
«Хто дає вовну на теплі
рукавички»
Ознайомлення з природою. Ліплення
(інтегроване)
середній дошкільний вік
Вихователь:
Чернова
Н.С.
Мета:уточнити і розширити уявлення дітей про зовнішній вигляд
вівці: заввишки з велику собаку, тулуб вкритий густою шерстю, на ногах —
копита; про значення, для людини: дає вовну для вовняних ниток, з яких в’яжуть
теплі речі; про ставлення людей до тварини: будують для них житло, годують,
стережуть; закріпити навики — групувати предмети за кольором, утворювати пару з
двох предметів, добирати геометричні фігури за кольором та розміром; закріпити
поняття один, багато-;
удосконалювати навички декоративного ліплення; розвивати увагу, пам’ять, мислення, окомір,
уяву; виховувати добрі почуття до свійських тварин. Обладнання:
ширма, лялька Марійка, макет
вівчарні,моделі вівці та ягнятка, в’язані рукавички, лялька,клубок
ниток, картонні рукавички з отворами у вигляді геометричних фігур, оберемок
сіна, соломи, шматок хліба, вода, картонні заготовки рукавичок для
декоративного ліплення, пластилін, стеки, дощечки, серветки.
Хід
заняття
1.
Ігровий
момент. Показ фрагмента лялькової вистави. - Діти, як добре, коли у віконечко заглядає сонечко!
Запросімо його до себе на гостину.
«Привітайся з сонечком!»
Сонечко,
сонечко! Ждуть тебе малята,
Заглянь у віконечко. Хочуть
привітати.
- Діти, що є у
сонечка? (Промінчики)
- Привітаймося з
кожним сонячним промінчиком. Простягніть руки вперед і уявіть, що ви стиснули в
долоньках промінчик. Сонячні промінчики торкнулися ваших рученят і перетворили
вас на маленькі сонечка. Ви - сонечка, ви прокидаєтеся, умиваєтеся, розчісуєте
свої промені, даруєте тепло напруги, посміхаєтеся від щастя, що всіх зігріває.
На ширмі з’являється
дівчинка і плаче.
Вихователь. Ой, добрий день, дівчинко! Як тебе звати?
Дівчинка. Марійка.
Вихователь. Марійко, чому ти плачеш?
Марійка. Я гуляла на вулиці та загубила свої теплі
рукавички, які зв’язала мені бабуся. Як я завтра піду без них гуляти? У мене
руки змерзнуть.
Вихователь. Не плач, Марійко, ми тобі допоможемо. Діти, з
чого в’яжуть рукавички? Діти, де ж взяти вовняні нитки?
2. Загадування
загадок про вівцю. Вихователь. Не знаєте? То послухайте
загадки і ви здогадаєтесь!
І мала, і кучерява,
І тихенька, і ласкава.
Песик її стереже,
Баба доїть і стриже.
Має брата баранця,
Називається … (Вівця)
Пасеться на лугу тваринка,
Пухка і сіра, як хмаринка.
Вона нам вовною дає
Турботу і тепло
своє. (Вівця)
Вихователь. Так, це овечка. А як нам з овечки дістати
вовняні нитки? (Постригти її, і випрясти з її вовни нитки)
Вихователь. Але, де ж нам знайти овечку. Де зазвичай вона
живе – в селі чи в місті? (В селі)
Вихователь. Добре,
то давайте вирушимо в село. Чуєте звук?
Це за нами приїхав чарівний поїзд, який завезе нас прямо в вівчарню до овечки
(Їдемо паравозиком і доїжджаємо в куточок, оформлений у вигляді вівчарні)
Вихователь. Ось і наша овечка, давайте розглянемо її.
3. Розгляд макету вівці. Вихователь.Якої форми тулуб — круглий,
чи видовжений? Чим вкритий тулуб вівці? Назвіть частини тіла вівці. Якого
кольору вовна у вівці? Доторкніться, яка на дотик овеча вовна? Навіщо вівці
така густа, тепла вовна?
3. Розповідь про
утримання та стрижку овець. Вихователь. Господар любить, доглядає
свою вівцю, побудував дім — вівчарню, годує її духмяним сіном, дає чисту
водичку, підстилає солому, щоб на ній спала тварина, а ще наша вівця любить
чорний хліб із сіллю. (Дітям пропонують погодувати вівцю.) Вівці бувають не
лише білі, як ця вівця, а й чорні, сірі. Заввишки вівця з великого собаку.
Овеча вовна густа, довга, дуже красива. Коли сонце починає добре пригрівати,
стає спекотно, тоді овець стрижуть.
• Стрижуть овечок під машинку
Боки кучерявенькі та спинку.
Не плачте, вівці, за якийсь час
Густіша буде вовна у вас.
З м’якої вовни дітям нашим
Рукавички теплі в’яжем.
4. Діти під доглядом вихователя обстежують овечу вовну,
називають її ознаки, розглядають клубок вовняних ниток. Вихователь пропонує повернутись
і віддати клубок Марійці, щоб бабуся зв’язала їй рукавички.
Вихователь. Діти, пропонує повернутися назад у місто і
віддати Марійці клубок ниток, щоб бабуся зв’язала їй рукавички.
(Вирушаємо назад у село)
5. Декоративне
ліплення «Гарна рукавичка». Вихователь.Дітки, а давайте і ми
подаруємо Марійці рукавички. Бо поки бабуся їй буде в'язати знову рукавички ,
вона змерзне в ручки.В нас є картонні заготівки рукавичок і ми можемо за
допомогою пластиліну їх гарно прикрасити
і подарувати дівчинці. А щоб наші пальчики вміло працювали, давайте
проведемо пальчикову гімнастику.
Пальчикова гімнастика «Замок»
Вихідна позиція. Долоні притиснуті одна до одної. Пальці переплести.
Рухами імітувати слова віршика.
Замок на дверях тут висить.
(Швидко з’єднують пальці в «замок» та «роз’єднують».)
Хто б зміг його нам відчинить?
Потягнули
(Пальці зчеплені, тягнуть їх не розчіплюючи.)
Покрутили!
(Рухають зчепленими пальцями від себе до себе.)
Постукали!
(Пальці залишаються у «замку», вдаряють основами долонь
одна об одну Відчинили!
(Роз’єднують пальці.)
Як ви думаєте, чим ми будемо прикрашати рукавичку? Ми
будемо прикрашати рукавичку лініями, кружечками, смужками, всім, чим підкаже
ваша фантазія і уява. Приступаємо до роботи, пам’ятаємо, що пластилін
відрізаємо стеками лише на дощечках. Згадайте техніки ліплення: розкачування,
сплющування, витягування, згинання.
Вихователь.
Молодці, дітки! Які ж гарні у вас вийшли рукавички! Марійка щаслива як
ніколи.
6. Гра «Рукавички
«в кошику». Вихователь. Ой, дітки, дивіться поки ми
ліпили рукавичку, хтось нам підкинув кошик. Давайте подивимося, що у ньому. Та
тут багато рукавичок і лист із завданням. До нас звертаються ляльки нашого
садочка, просять, щоб ми допомогли віднайти пари рукавичок, бо вони
перемішалися і вони не можуть їх віднайти. Допоможемо лялькам? (Діти дарують рукавички
лялькам)
7. Підсумок заняття. Вихователь. А як ви думаєте, варто
викидати рукавички, які порвалися? Ми такого робити не будемо, давайте їх
полатаємо і вони знову будуть справні! Вправа
«Полатай рукавички». На контур рукавички накласти відповідну латку —
геометричну фігуру - трикутник, круг, квадрат.
Вихователь. Молодці, малята, ми сьогодні з вами зробили
безліч добрих справ. Хто мені скаже, яких саме?
Дошкільний навчальний заклад № 8
Конспект
інтегрованого заняття
«Чарівниця зимонька - зима»
(середній дошкільний вік)
Чернова Н.С.
Мета: створити
сприятливі умови для збагачення життєвих вражень дітей
про природу та
навколишній світ; збагачувати уявлення малят про
рукотворний світ художніх
творів; удосконалювати слухові відчуття,
розвивати літературну
вимову; збагачувати словниковий запас дітей; вчити
складати розповідь за картиною - піктограмою, розуміти і розповідати загадки,
вірші, узгоджувати числівники з іменниками, підбирати прикметники до заданого
слова; удосконалювати навички малювання сніговиків на камінні, створюючи
зимовий пейзаж; формувати культуру мовлення; розвивати логічне мислення, увагу,
пам'ять, дрібну моторику пальців рук; виховувати ціннісне ставлення до природи,
предметів, художніх
творів та видів
мистецтва.
Матеріал: ялинка, сніжинки з
цифрами, дидактичні дерева, картки із зображенням птахів, піктограми, зірочки,
скринька, «чарівна» паличка, матеріал до дидактичних ігор; для малювання:
каміння, пензлики, стакани, фарба.
Хід заняття
Діти заходять до групи, яка по-зимовому прибрана. (Чути скрипіння снігу)
Загадка. «Диво – сани прилетіли,
Скакуни в них білі – білі.
В санях тих сидить
цариця –
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає –
Сріблом все вкриває».
Вихователь: - Діти, про що ця загадка
? Що зима приносить нам ? (сніг, мороз, заметілі, іній, снігопади, хуртовини).
А який сніг? (білий, холодний, іскристий, срібний, блискучий).
-Малята, сьогодні нам прийшов відеолист. Давайте його послухаємо.
Звучить запис.
«Любі діти! Я – Чарівниця Зима. Хотіла прийти до вас у гості, але злий
Чаклун зачинив мене у зимовому палаці та ще й викрав мою чарівну паличку і хоче
мене залишити тут назавжди. Будь ласка,
допоможіть знайти ключ та повернути чарівну паличку. А допоможуть вам
мої сестрички – сніжинки».
Вихователь: - Тож не гаймо часу,
малята, розпочинаймо працювати. (звернути увагу на ялинку із сніжинками). А ось
і сніжинки. Вони не прості, а із завданнями. Якщо правильно будемо виконувати всі
завдання, то швидше знайдемо ключ і чарівну паличку.
Почнемо із сніжинки з цифрою 1.
Вихователь: - Тут просять допомогти
птахи. Злий чаклун всіх птахів залишив зимувати. Давайте, допоможемо вилетіти у
вирій перелітним птахам.
Дидактична
гра «Допоможи птахам».
Вихователь: - Сніжинка із цифрою 2 дає нам таке завдання: помирити
тварин, які хочуть вишикуватись від найвищого до найнижчого.
Дидактична гра «Вишикуй тварин». (Діти викладають картинки
із зображенням тварин від найвищого до найнижчого)
Вихователь: - А куди нас привела
сніжинка 3? Тут зимовий потяг
просить допомоги. Треба завантажити все, що відноситься до слова – зима.
Дидактична гра «Зимовий потяг». (На вагончики з магнітами
діти чіпляють відповідні предметні картки)
Вихователь: - Сніжинка із цифрою 4 пропонує допомогти тваринам.
Дидактична гра «Нагодуємо тварин». (На круглому полі зображено їжу для
тварин. Діти чіпляють прищепками відповідних тварин до їжі)
Вихователь: Ось остання сніжинка із
цифрою 5 пропонує знайти конверт.
Тут нове завдання: чи знаєте ви, як зимують тварини?
Дидактична гра «Зима та звірі». (Діти за допомогою
піктограм складають розповідь про зиму).
Вихователь: - А ось тут я бачу
скриньку, але як її відкрити? Мабуть за допомогою чарівних слів...
Дидактична
вправа «Пригадай чарівні слова».
Вихователь: Ось і відкрили
скриньку! А тут і ключ, і чарівна паличка. Давайте швидше підемо відкривати
замок…Але відразу ми не зможемо відчинити, бо замок закодований. Потрібна ваша
допомога.
Дидактична гра «Скажи правильно». (Узгодження числівників з
іменниками)
Вихователь: Нарешті ми відчинили
двері!
(Усіх зустрічає весела Чарівниця Зима).
Чарівниця Зима: Доброго дня усім! Дякую,
що допомогли звільнити мене. А чарівну паличку знайшли? В ній моя сила і
чарівність. Я дуже рада вас бачити, аж танцювати захотілось! А вам? Ось у мене є чарівна торбинка –
чари-бари відкривайся, сніжинки-балеринки веселіться!
Психогімнастика «Сніжинки-балеринки».
Пухнасті сніжинки з неба злітають,
Мов балеринки в таночку кружляють.
В сукнях срібненьких, в мереживі яснім.
Красуні біленькі, як зорі прекрасні.
Чарівниця Зима: – Ви, мабуть, втомилися, коли йшли до мене?
Присідайте. Я дуже люблю слухати вірші. А ви знаєте вірші?
Вірш В. Гуріної «Взимку як живуть звірята»
Чарівниця Зима: – Діти, бажаєте зайти до мого палацу? Будь
ласка.
Вихователь звертає увагу на фото.
Вихователь: - Які чудові картини!
Ти мабуть скрізь побувала, всю красу цю бачила?
Чарівниця Зима: - Так, я дуже люблю гуляти
полями, лісами, містами та селами.
Вихователь: - Діти, давайте
розглянемо ці фотографії. Вони дуже красиві.
…Ось на цьому фото зупинився самотній осінній листочок, який впав у ще не
дуже замерзлу воду…
…А тут ми бачимо, яким сильним може бути мороз, що заморозив водоспад.
…Взимку багато випало снігу. Він вкрив пухнастим килимом землю, дерева,
кущі. Зранку прокинулось сонечко і торкнулось своїми промінцями дерев. Від
цього колір снігу має золотисте забарвлення.
…А які красиві ялинки в білих снігових сукнях. Навколо сніг лежить
гладеньким килимом. Тут ніхто ще не порушував тишу, не ступала ще нога людини,
не пробігали звірі…
…Ось на цьому фото ми бачимо зимовий вечір. Сонце сховалось за обрій.
Зарожевів сніговий килим. Зимовий вечір має фіолетово-рожеве забарвлення.
-Діти, чи хотів би хтось із вас потрапити сюди? В якому саме місці ви
хотіли б опинитись?
Вихователь: – Діти, може хто скаже,
як одним словом назвати все, що
зображено на картинах? (Пейзаж).
«Якщо бачиш на картині
Намальована ріка
Чи ялинка, білий іней,
Сад, хмариночка легка.
Або снігова рівнина,
Або поле і шалаш,
То тоді така картина називається - пейзаж».
Вихователь: Діти, ми побачили зимові
пейзажі в різні частини доби. Це – роботи фотографа. А як називають людей, що
створюють картини фарбами? (художники).
Чарівниця Зима: –Діти, ви повернули мою чарівну паличку і я
тепер зможу виконати ваші побажання. Ось у мене є незвичайне дерево. Якщо взяти
чарівну зірочку і вчепити на дерево, при цьому голосно промовити бажання – воно
неодмінно збудеться.
Дидактична гра «Зимове дерево
бажань»
Вихователь: Я хочу, щоб всі бажання збувались. Ми всі любимо зиму! Тож
давайте пригадаємо гарні слова.
Дидактична вправа «Красиво про
зиму»
(Зимонька-зима, красуня -зима, чарівниця-зима, казкова, прекрасна, чудова,
кришталева, срібляста).
Вихователь: Дуже гарно ви сказали
про зимоньку. Зима чарує, прикрашає візерунками все навкруги, а люди милуються
цією красою. Малята полюбляють гратись у різні ігри, ліпити сніговиків…
- Діти, давайте створимо красиву зимову картину на камінні. Подумайте і
скажіть, що б ви хотіли зобразити?
Самостійна робота дітей. Індивідуальний підхід, допомога, порада.
Чарівниця Зима: – Гарні вийшли малюнки на
камінні, мені сподобалось. Молодці!
Я рада зустрічі з вами. А мені час іти, до побачення.
(пригощає льодяниками)
Заклад дошкільної освіти №8
LEGO місто
Конспект інтегрованого заняття. Старша група.
Вихователі:
Бринська В.Г.
Романішена В.С.
Чернова
Н.С.
2018рік
« LEGO місто»
Освітні лінії:
«Дитина в соціумі» та «Дитина у світі природи»
Освітні
завдання:
Розвивальні:
розвивати наочно-дієве та логічне мислення, дрібну моторику рук, конструктивні здібності;
здатність здійснювати елементарний аналіз об'єктів, виділяти ціле і частини,
зорове і просторове сприйняття, сприяти повноцінному й
різнобічному розвиткові дошкільника, розвитку мовлення, створювати сприятливі умови для
оволодіння основами для іншомовного спілкування.
Виховні:
вправляти в моральній поведінці, виховувати самостійність, почуття, волю,
інтелект, уміння працювати в колективі
однолітків, допомагаючи один одному при
спільному будівництві, викликати у дітей позитивні емоції від прослуховування
лічилок, пісень на англійській мові, створювати
позитивну мотивацію до
вивчення англійської мови,
намагатися викликати у дошкільнят бажання висловлюватися нею.
Навчальні:
узагальнити знання дітей про геометричні фігури; вправляти дітей у вмінні
розрізняти деталі за формою, кольором; продовжувати формувати уміння рахувати,
виконувати завдання за словесними вказівками дорослого; закріпити навички
орієнтування в просторі, закріплювати вміння будувати за зразком.
Обладнання:
кубики,цеглинки, індивідуальні набори з деталями конструктора,
ноутбук, пензлики, серветки, заготовки печива, глазур, вологі серветки, макет
озера, схеми на кожну дитину, капсули з тваринами.
Дидактичне
забезпечення: відеоролик
«Ураган», музика з циклу «Пори року».
Хід заняття
Педагог зустрічає дітей, пропонує привітатися з гостями
та пройти на килим.
Коло зустрічі
(Діти стоять колом, у центрі стоїть столик з деталями
ЛЕГО-конструктора)
Вихователь: Діти, сьогодні я пропоную вам побудувати будинок, але не
простий, а такий, мешканці якого завжди будуть щасливі, здорові, у ньому
пануватиме мир, злагода, любов, доброзичливість, …Ви хочете допомогти у
будівництві? (Відповіді дітей)
- А з чого ж починається будівництво? (Відповіді дітей)
- Так, з фундаменту. Цеглинки не просто складатимемо, а з
кожною цеглинкою будемо називати гарні слова, які стануть у нагоді майбутнім
мешканцям цього будинку. (мир, добро, злагода, гостинність, любов, ніжність,
взаємодопомога, здоровя, щастя, дружба…)
- Фундамент закладено, а решту будемо добудовувати
протягом дня, зробивши добру справу, закладатимемо одну цеглинку. Я сподіваюсь
до кінця дня ми збудуємо гарний, просторий будинок.
Звучить загадкова музика. Заходить ЛЕГО-людина з рюкзаком
на плечах.
- Я - ЛЕГО -
людина. Я прийшла до вас з чарівного міста ЛЕГО.
Вихователь: Ти така цікава, незвичайна. (звертає увагу
на ЛЕГО-людину)
- Чим же вона незвичайна? (Відповіді дітей)
- Так, а ще вона знає англійську мову.
ЛЕГО-людина: Так, так, у нашому місті усі спілкуються
англійською мовою.
Тоді давайте пограємо у гру. Я називатиму вам
частини тіла, а ви їх будете показувати. (під музичний супровід)
Head (хед)
голова, hand (хенд)
рука, leg (леґ)
нога, finger (фі'нґе)
палець, shoulder (шдлде) плече, face (фейс)
обличчя, cheek (чік)
щока, ear(і'a)
вухо, eye (ай)
око,
nose (ноуз)
ніс.
Вихователь:А чому ж ти сумна?
Демонстрація відео зруйнованого міста
ЛЕГО-людина: У нашому місті трапилася біда. Вночі був сильний ураган.
Коли вранці ми прокинулися, то
побачили, що улюблене місто
зруйноване, а жителі зникли. Допоможіть нам!
Діти: Ми хочемо допомогти. Як же потрапити у твоє місто?
ЛЕГО-людина: Ось подивіться. У
моєму рюкзаку є ЛЕГО-цеглинки, за
допомогою яких ми побудуємо дорогу в місто.
Розвивальна
гра «Чарівна доріжка»
(Щоб
побудувати дорогу, потрібно
дотримуватися правил, кожному треба взяти по 2 деталі. Деталі повинні
бути різні: за кольором або за розміром.
Починаємо будувати: я ставлю першу деталь. Наступна повинна бути
схожа на мою за кольором або за розміром.)
- Щоб ніхто не загубився в дорозі, міцно візьміться за плечі один одного, як
детальки ЛЕГО (по
колу навколо столу).
- Можна вирушати в дорогу? (Відповіді дітей)
ЛЕГО-людина: Щоб веселіше було йти, заспіваймо пісеньку.
Фізкультхвилинка «If
you're happy»
If you're happy happy happy clap your hands, clap your hands.
If you're happy happy happy
clap your hands.
Якщо
ти щасливий плескай в долоні, плескай у
долоні. (Іф ю хеппі, клеп йо хендс)
Якщо
ти щасливий плескай в долоні, плескай у долоні.
(Іф ю хеппі, клеп йо хендс)
If you're angry angry angry stomp
your feet.
If you're angry angry angry
stomp your feet.
Якщо
ти сердитий тупоти ногами. (Іф ю енгрі, стомп йо фіт)
Якщо
ти сердитий тупоти ногами. (Іф ю негрі,
стомп йо фіт)
If you're scared scared scared say, "Oh no!"
If you're scared scared scared
say, "Oh no!"
Якщо
ти боїшся страшно наляканий кажи, "О, ні!" (Іф ю скєа, сей О, но!)
Якщо
ти боїшся страшно наляканий кажи, "О, ні!" (Іф ю скєа, сей О, но!)
If you're sleepy sleepy sleepy take
a nap.
If you're sleepy sleepy sleepy
take a nap.
Якщо
ти сонний сонний сонний подрімай. (Іф ю
сліппі, тейк йо неп)
Якщо
ти сонний сонний сонний подрімай. (Іф ю
сліппі, тейк йо неп)
If you're happy happy happy
clap your hands, clap your
hands.
If you're happy happy happy
clap your hands.
Якщо
ти щасливий щасливий плескай в долоні.
(Іф ю хеппі, клеп йо хендс)
Якщо
ти щасливий щасливий плескай в долоні.
(Іф ю хеппі, клеп йо хендс)
ЛЕГО-людина:
Ось і місто.
Діти:
Але опущений шлагбаум.
Вихователь:
Щоб його підняти, треба виконати завдання. На шлагбаумі є замки. На них
зображені схеми слова. А ось ключики до них, на яких зображені картинки-слова.
Їх потрібно поєднати. Але спочатку потрібно розчарувати ключі.
Мовна
гра «Звукограй»
Дидактична гра «Добери
пару»
(дібрати схему до картинки)
Вихователь:
Ось ми і потрапили у місто. Дійсно, воно
зруйноване. Ну що, діти, допоможемо жителям цього загадкового міста? (Відповіді
дітей)
Як же ми це зробимо?
Дидактична гра «Склади ціле»
ЛЕГО – людина: Діти,
у мене збереглись ось такі схеми-фотографії. Давайте за ними відновимо місто.
Конструювання за схемою
Діти діляться
враженнями.
ЛЕГО – людина:
Так, воно стало ще краще, ніж до урагану.
Діти:
Але де ж його мешканці?
ЛЕГО
– людина: Під
час урагану злий чаклун зачарував їх біля озера. Ходімо визволяти жителів.
Вихователь:
Ось на що вони перетворені. Щоб розчаклувати,
їх треба дістати з капсули і занурити у воду.
ЛЕГО – людина: Не просто занурити, а сказати чарівні слова.
Дидактична гра «Розчаклуй
тварину по-англійськи»
One,
two, three, four, five - the animals have come to life.
Один,
два, три, чотире, п’ять – звірі оживайте.
Вихователь:
Діти, на кого схожі жителі ЛЕГО-міста. (Відповіді дітей)
ЛЕГО – людина:
А ми їх називаємо англійською мовою, назвете їх зі мною. Дидактична гра «Animals»
Bear
(беа) ведмідь, fox (фокс) лисиця, wolf (вулф) вовк, frog (фроґ) жаба, hamster (хемсте) хом’як, hare (хее) заєць,
camel (кемел) верблюд, hippo
(xinoy) бегемот, zebra (зібре) зебра, monkey (манкі) мавпа, crocodile
(крокедаїл) крокодил, kangaroo (кенґеру) кенгуру, giraffe (джіраф) жираф, horse - кінь (хо:с), pig - свиня (піґ) , сow
- корова (кау), goose - гуска (ґус),
donkey - віслюк (донкі).
Вихователь: Давайте їх повернемо до своїх домівок, влаштуємо день справжніх
подарунків та подаруємо їм весняні квіти. Давайте займемо місця у нашій
майстерні.
ЛЕГО – людина: Перед роботою зробимо вправи для пальчиків.
Пальчикова гімнастика
Slowly and quickly (Швидко і повільно)
Сlap,
clap, clap
your hands, as slowly as you
can (плескати в долоньки повільно)
Сlap,
clap, clap your hands, as quickly
as you
can (плескати
в долоньки швидко)
Rub…( терти)
Shake…(трясти)
Roll…(крутити)
Розмальовування
печива-квітів. Викладання їх у
місті.
ЛЕГО –
людина:
Дякую вам за допомогу. Ви допомогли жителям Лего - міста. Відновили
будівлі. Ви були сміливі, відважні, рішучі, кмітливі - чудові помічники. На вас
можна покластися.
Вихователь:
А нам час повертатись у садочок. Ми
зробили сьогодні щось корисне, хороше? (Відповіді дітей)
Що
саме? (Відповіді дітей)
Скільки
цеглинок ми можемо докласти до нашого будинку? (Відповіді дітей)
А ще давайте
подаруємо частинку весни та гарний настрій
нашим гостям.




Немає коментарів:
Дописати коментар